od 13.7. 2020 do 17.7. 2020 dovolenka
posledný deň rozvozu 10.7. 2020
otvorené od 20.7. 2020

SHABBY KREIDE-FARBE LA PROVENZALE
Dekoračná krieda so starožitným provensálskym efektom – na báze vody

borma_logo dekor_krieda
Popis:

Náter na báze prírodnej kriedy a akrylového polyméru, je vhodný na drevené a murované povrchy. Vďaka vysokému obsahu sušiny dosiahneme výbornú plnivosť, povrchy sú po nanesení kriedového náteru rovnomerné, so zníženým počtom aplikácií. Výrobok má dobrú rozťažnosť a pružnosť, po jeho prebrúsení zároveň dosiahneme dokonale hladký povrch. Nanesenú kriedu je ďalej možné pretierať nátermi na báze vody a riedidiel, voskami a šelakovými nátermi. Farebné prevedenie a špeciálne zloženie predurčujú tento výrobok na dosiahnutie finálnych úprav povrchov v provensálskom a “shabby chic” štýle.

Chemicko-fyzikálne charakteristiky:
Skupenstvo: viskózna tekutina
Farba: v súlade s etiketou
Zápach: bez zápachu
Merná hmotnosť: 1,50 – 1,60 kg/l
Aplikácia: štetcom alebo striekaním
Riedenie: vodou 10 – 40 %
Doba sušenia: bez prachu 30 - 60'; úplne 3 – 5 hod.
Spôsob použitia:
Výrobok je pripravený na použitie pre aplikácie pomocou štetca. V prípade aplikácie striekaním odporúčame 30 – 40% riedenie s vodou.

Finálna úprava povrchu v provensálskom štýle.

Provensálsky štýl je charakterizovaný finálnou povrchovou úpravou so “zašúchaným (zostarnutým)” efektom so svetlými pastelovými farbami alebo dokonca rôznymi odtieňmi bielej farby. Často sa dáva prednosť na nábytku dve alebo viac farieb namiesto jednej farby.

Pri finálnych úpravách tohto druhu aplikujeme štetcom jeden alebo dva nátery kriedou Shabby Kreide Farbe 130 – 150 g/m2, ako základ. Po úplnom vyschnutí je možné aplikovať aj tretí náter a to odlišnou kontrastnou farbou, ktorou prekryjeme len určité časti alebodokonca aj celý povrch.

Prebrúsime brúsnym papierom so zrnom 220 – 400 podľa množstva materiálu, ktorý chceme odstrániť.

Prebrúsenie na rôznych úrovniach odstráni prebytky alebo nepravidelnosti podkladu, naneseného štetcom a zároveň zvýrazní kontrasty farieb, farebných odtieňov alebo nepravidelností štetcom naneseného materiálu. V prípade profilov a hrán bude tento farebný kontrast ešte viditeľnejší a dodá finálnej úprave premenlivosť a variabilitu.

Pri klasickom štýle sa uprednostňuje finálna úprava voskom pred nátermi. Je výborné použiť pre biely patinový vzhľad biely vosk LIMING WAX alebo vosky ORO (zlato), ARGENTO (striebro), ORO DUCATO (dukátové zlato) série Borma Ca D´Oro.


 
hore...
© Copyright 2005 - 2020 SirCOLOR, s.r.o., All right reserved
počet prístupov: 596150