od 13.7. 2020 do 17.7. 2020 dovolenka
posledný deň rozvozu 10.7. 2020
otvorené od 20.7. 2020

STONE COAT
Špeciálny náter na kameň a mramor

borma_logo kamen_mramor
Popis:

STONE COAT je oživujúci rýchloschnúci náter na mramor, travertín, kameň, žulu a aglomeráty. Aplikáciou dosiahneme mokrý vzhľad a zároveň zvýrazníme farebný odtieň podkladu. Je vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie, na lesklé, neopracované a surové (neupravené) povrchy. Veľmi jednoduchá aplikácia a leštenie.

Chemicko-fyzikálne charakteristiky:
Skupenstvo: tekutina
Farba: transparentný
Hustota: 0,95 kg/l ± 0,02
Čistenie náradia: minerálna živica
Výťažnosť: 1 l na 20-30m2 (podľa spôsobu použitia).
Spôsob použitia:
Pred aplikáciou výrobku dôkladne odstránime vodu, prach alebo nečistoty, ktoré môžu ovplyvniť jednotnosť náteru. Aplikovať rovnomerne pomocou štetca, špongie, handry alebo striekacou pištoľou, pričom na povrchu vytvoríme rovnomernú vrstvu. Snažíme sa aplikovať správne množstvo náteru, ktoré je povrch schopný prirodzene absorbovať. Niekoľko sekúnd po aplikácii odstránime čistou handrou akýkoľvek prebytočný náter.
  • V prípade pórovitých povrchov aplikovať dva nátery výrobku, ako je hore uvedené, s množstvom 70- 80g/m2. Doba schnutia sú 4 hodiny pri teplote 20 °C.
  • Ak upravovaný povrch potrebuje impregnáciu alebo spevnenie, môže byť STONE COAT riedený na 30-40% s terpentínom. Aplikovať aspoň jeden náter so spotrebou 40-50g/m2.
  • V prípade mramoru aplikovať prvý náter riedený výrobkom STONE COAT cca 40-50g/m2, potom druhý náter neriedený so spotrebou 40-50g/m2.
  • Ak nie je upravovaný povrch dostatočne pevný, aplikujeme viac vrstiev samotného výrobku.
Ak potrebujeme urýchliť dobu schnutia, je možné použiť nitro riedidlo. Maximálnu tvrdosť a ochranu povrchu dosiahneme po uplynutí 24 hodín. V prípade, že výrobok aplikujeme na podlahu, nechodíme po jej povrchu až pokiaľ nedosiahneme maximálnu tvrdosť. Po použití dobre uzatvoriť vrchnák výrobku. Pred aplikáciou odporúčame vykonať predbežnú skúšku.

Skladovanie:
Skladovať v chladnom a dobre vetranom prostredí. Nádobu dobre uzavrieť, keď výrobok nepoužívame. Držať vo vzdialenosti od plameňov, iskier a iných zápalných zdrojov. Chrániť pred mrazom!

Balenie
Výrobok je dodaný v balení 1 l, 5 l a 10 l


 
hore...
© Copyright 2005 - 2020 SirCOLOR, s.r.o., All right reserved
počet prístupov: 596154