SAUNA OIL
Saunový olej

borma_logo sauna_oil
Ochrana lavičiek a vnútorných priestorov v saune
Popis:

Borma SAUNOVÝ OLEJ je zmes olejov, vhodná na ošetrenie vnútorných priestorov v saune (lavičiek, stien, podlahy) zo surového dreva. Olej vďaka svojmu zloženiu prirodzene zvýrazňuje farbu a štruktúru dreva a zároveň zaručuje jeho výbornú ochranu proti vlhkosti.

Chemicko-fyzikálne charakteristiky:
Skupenstvo: tekutina
Farba: bezfarebný
Zápach: bez zápachu Hustota: 0,85 kg/l
Doba schnutia: 24 / 48 hod. podľa nasiakavosti dreva, teploty priestoru a vetrania
Výťažnosť: 8 – 15 m2/l podľa nasiakavosti dreva
Obsah sušiny: cca 100 %
Teplota pri aplikácii: > + 5 °C
Vlhkosť pri aplikácii: relatívna vlhkosť < 80%
Spôsob použitia:

Výrobok je špecificky určený pre surové drevo. Je pripravený na použite. Ošetrované povrchy očistíme a odmastíme. V prípade, že boli saunové lavičky už predtým natierané alebo sú opotrebené, prebrúsime ich brúsnym papierom so zrnom 220. SAUNOVÝ OLEJ aplikujeme na suchý a čistý povrch pomocou štetca alebo bavlnenou handričkou a počkáme, kým olej vsiakne do dreva. Postup môžeme zopakovať v prípade veľmi porózneho dreva.

Balenie:

Výrobok je dodávaný v baleniach s obsahom 500ml, 1 l a 5 l


Skladovanie:

Skladovať v dobre vetranom a chladnom prostredí. Nádobu po použití dobre uzavrieť. Chrániť pre mrazom!


Naše technické listy sú zostavené na základe priemerných výsledkov našich skúšok. Technické rady poskytujeme v dobrej viere, predsa len však bez záruky. V skutočnosti sú rôzne druhy podkladov, podmienky aplikácie, používané zariadenia, spôsoby riedenia súčasťou konečného výsledku a často mimo akejkoľvek kontroly. Užívateľ musí vyskúšať hotové výrobky a preveriť tak skutočnosť, či sú vhodné pre jeho požiadavky. Z našej strany je zaručená kontinuita chemicko-fyzikálnych charakteristík


 
hore...
© Copyright 2005 - 2024 SirCOLOR, s.r.o., All right reserved
počet prístupov: